„ Pipi Duga Čarapa otkriva Hrvatsku „ eTwinning projekt

Autor: Valentina Bolješić Vujaklija, 27. 5. 2021.

Pipi Duga Čarapa je fantastična priča o znatiželjnoj i hrabroj djevojčici u kojoj se miješa stvarno i nestvarno. Čitale su je generacije i generacije i sada je Pipi odlučila doputovati u Hrvatsku i upoznati državu, stanovnike i kulturu.

Djeca i njihovi nastavnici upoznali su Pipi s osobitostima njihovih krajeva, pomogli joj u stjecanju novih znanja. Suradnja  je  to između škole u Švedskoj i mnoštva škola u našoj zemlji putem eTwinnig projekta.

Mala lutka Pipi i dnevnik koji ju prati na putovanju su već treću godinu i sada je Pipi posjetila i OŠ Josipdol, upoznala kraj, ljude, djecu i ide dalje puna  lijepih uspomena.

Kao pravi gost, nosi sa sobom dašak povijesti, kulture i života djece u Švedskoj.

Dobro nam došla Pipi!

Priloženi dokumenti: