Znanstveni piknik

Autor: Anita Poljak, 27. 9. 2021.

Ove godine naša je škola po prvi puta sudjelovala na Znanstvenom pikniku s radionicom "Raketa". Voditeljice radionice bile su učiteljice informatike: Anita Poljak i Katarina Butković. Deseti po redu Znanstveni piknik održan je 24. i 25. rujna 2021. godine u organizaciji Udruge Profesor Baltazar, CARNET-a, Krapinsko-zagorske županije i Instituta Ruđer Bošković i uz podršku grada Donje Stubice i općine Gornje Stubice u perivoju Muzeja seljačkih buna u dvorcu Oršić u Gornjoj Stubici. Program izvode mnogobrojni edukatori iz Hrvatske s namjerom da posjetiteljima pruže doživljaj interakcije sa znanosti.

Znanstveni piknik je najveća manifestacija popularizacije znanosti u Hrvatskoj koja se organizira kao neformalno druženje sa znanošću i umjetnošću. Cilj manifestacije je okupiti motivirane učenike u zajedničkom učenju i pokazati kako znanost može biti zabavna i zanimljiva te okupiti motivirane osobe u cilju zajedničkog učenja. Foto