Večer matematike u OŠ ¨Siniše i Zrinka Rendulić ¨ Oštarije

Autor: Anita Poljak, 27. 11. 2013.

Poštovani roditelji, učenici, učitelji ..!

Dana 5. prosinca 2013. u 17h održat ćemo Večer matematike u OŠ ¨Siniše i Zrinka Rendulić ¨ Oštarije.

ISTOVREMENO ĆE SE ODRŽAVATI DILJEM HRVATSKE!  PODRŽITE NAS!

Večer matematike zamišljena je tako da Vi, roditelji zajedno sa svojom djecom  učestvujete u radionicama.

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva, često zaboravljenu,  zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati, a „dežurni matematičar“ (učitelj  i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Tko organizira Večer matematike?

Sva događanja organizira Hrvatsko matematičko društvo (HMD) uz potporu Ministarstva obrazovanja, prosvjete i sporta.

Koordinatori večeri:

Andreja Matijašić, Senka Stojisavljević, Viktorija Pribanić, Mirjana Grubišić i Martina Pavlović.

Veselimo se Vašem dolasku!

Martina Pavlović