Dan planeta Zemlje u Tounju

Autor: Anita Poljak, 22. 4. 2015.

Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine. Više od 150 zemalja diljem svijeta 22. travnja obilježava ovaj dan. I naša se škola aktivno priključila obilježavanju ovog dana kroz razne ekološke aktivnosti. Pokrenuli smo akciju prikupljanja električnog i elektroničkog otpada.

Prikupljeno je već 10 crt monitora i 14 kućišta neispravnih računala te 2 pisača. Ovom prilikom podsjećamo učenike naše škole da svoj ee otpad donesu u školu tijekom ovog i idućeg tjedna. Sve prikupljeno bit će besplatno zbrinuto od strane koncesionara za skupljanje ee otpada.

Pohvale svim učenicima koji su danas aktivno sudjelovali u uređivanju okoliša škole i prikupljanju ee otpada.

Više o ee otpadu i njegovom zbrinjavanju pročitajte ovdje.