Čarobno zrno

Autor: Anita Žanić Prebežić, 16. 10. 2015.

Čarobno zrno

Eto,osvanuo je i taj dan.Dan žetve.Deda Frane upalio je svoj kombaj i krenuo na posao.  Pošao je na veliko polje pšenice i počeo žeti,kad odjednom,za oko mu zapne jedno malo zlatno zrno pšenice.Bilo je drugačije od ostalih,bilo je nekako posebno.

Deda Frane ugasi kombaj i posegne za tim zrnom.Spremio ga je u kutijicu i nastavio žeti.Na kraju dana deda Frane već umoran od posla krene kući u svoj mlin i pažljivo položi čarobno zrno mljeti.Nakon pola minute,on pogleda prema dolje i tako začuđeno stade i gleda u punu vreću brašna.Zatim opet baci pogled na zrno,a ono čitavo.Tada pomisli da sanja pa se uštipne,ali uzalud.Pošto nije bio posve siguran,stavi zrno ponovno mljeti.Opet ista priča.Vreća puna brašna,a zrnce čitavo.Sada je stvarno vjerovao da je zrnce čarobno.
    Od toga dana deda Frane bio je zahvalan Bogu na svim proizvodima koji su proizišli od brašna toga čarobnog zrnca.

Valentina Bičanić, VIb