MOLITVA ZA BRANITELJE

Autor: Anita Poljak, 19. 11. 2016.

Zahvaljujemo ti Gospodine Bože za naše prijatelje, sve naše pređe koji su život svoj dali u obrani naše domovine Hrvatske. Danas se posebno sjećamo branitelja Vukovara koji su herojski više od tri mjeseca hrabro branili svoj voljeni grad. Zahvaljujemo ti na njihovoj hrabrosti i odlučnosti i na njihovoj spremnosti da brane svoj dom i svoju Domovinu.

Zahvaljujemo ti na svemu prijateljstvu što nam je od njih poteklo, za mir koji su unosili u nas. Zahvaljujemo što su se kroz patnju naučili poslušnosti i što su u mijenama ovog nestalnog života zavrijedili da ih poštujemo. Molimo te ne daj da se izgubi ili zaboravi išta od njihovih  napora, ono što su živjeli i činili a osobito ono što su dali da bi mi danas bili slobodni i da bi imali svoju Domovinu. Nauči nas, kao i one koji će doći poslije nas da cijenimo sve što njima bijaše sveto i da u svemu u čemu su bili veliki i dalje nama zbore, te da nas njihov primjer i njihova žrtva trajno nadahnjuje. Molimo te da nastave živjeti u svojoj djeci, unucima, svima nama, u našim srcima i smjelosti našega života, u našim mislima i savjestima. Učini Gospodine da nas njihova žrtva danas sve više povezuje te u miru i prijateljstvu zajednički upoznamo tvoje obećanje da ćeš i nama biti vjeran kad umremo.

Pokoj vječni daruj im Gospodine!

Petar Šporčić