Dan škole u Oštarijama

Autor: Josip Anušić, 31. 5. 2017.

Dan škole smo započeli s molitvom na posljednjem počivalištu braće Siniše i Zrinka Rendulića na groblju u Oštarijama. Molitvu je predvodio župnik pop Ante ispred predstavnika svih razreda škole, učitelja i ravanateljice škole. Po povratku u školu započelo se zagrijavanjem kao priprema za sportski program Dana škole koji je trajao do pred podne.

U podne su nam se pridružili uzvanici: roditelji Siniše i Zrinka, Ruža i Željko; predstavnici Općine Josipdol, načelnik Zlatko Mihaljević i zamjenik Nikica Jagnjić; župnik pop Ante Luketić; predstavik NK Oštarije - Robert (Bobo), te nekoliko roditelja naših učenika, svi smo se okupili ispred spomen-ploče Siniši i Zrinku ispred naše škole i odali počast: minutom šutnje, cvijeće i svijeće, molitva. Nakon toga svi smo se uputili u dvoranu DVD-a Oštarija gdje su učenici prikazali kraći program od točaka koje su izvodili tijekom godine, a u nastavku su prozvani učenici kojima su uručene zhvalnice za uspješno predstavljanje naše škole na natjecanjima iz nastavnih predmeta i drugih izvannastavnih aktivnosti.