Europski tjedan programiranja

Autor: Anita Poljak, 24. 10. 2017.

U cijelom tjednu programiranja od 16. do 20. listopada 2017. obilježavanja EU Code Week-a učenici od 5. do 8. razreda su na satu informatike programirali s Microbitom. Za programiranje koristili smo Microsoft Block Editor. Programiranje se vrši na URL ardesi: http://makecode.microbit.org/

Za trud i provedene aktivnosti organizatori EU Code Week-a našoj su školi dodijelili certifikat jer smo aktivno pridonosili uspjehu EUROPE CODE TJEDAN 2017.

Ovogodišnja tema za obilježavanju petoga Europskog tjedna programiranja bila je društvene igre. Pa smo uz pomoć microbita odigrali nekoliko turnira u igri Križić-Smjalić, a microbit smo i pretvorili u e-kockicu za društvene igre. Ovo zanimljivo druženje s Microbitom zaokružili smo na terenskoj nastavi prilikom posjete spilji Tounjčici, microbitove smo prethodno isprogramirali kako bismo mogli mjeriti temperaturu zraka tijekom šetnje do spilje.

Kako smo se zabavili programirajući pogledjte ovdje.