Promicro - microbitovi učenicima 6. razreda

Autor: Anita Poljak, 1. 12. 2017.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja pokrenula je projekt ProMikro kojem je cilj uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala. Micro:bitovi stigli su i u našu školu, učenici 6. razreda matične škole već su isprobali svoja mikroračunala i upoznali se s osnovama rada u Blocks Editoru. Učenici 6. razreda područnih škola u Tounju i Oštarijama svoje će mirobitove dobiti drugi tjedan.

Pogledajte internaktivnu kartu sa svim školama trenutno prijavljenima u projektu. Karta se redovito ažurira.

U projekt je trenutno prijavljeno 740 matičnih, 96 područnih škola i 1 centar za odgoj i obrazovanje koji provode nastavu 6. razreda.