Valentinovo na microbitu - Inventor's Kit

Autor: Anita Poljak, 14. 2. 2018.

Naša se škola prijavila na natječaj koji je objavio Institut za razvoj i inovativnost mladih kreativnim video-uratkom i osvojila Inventor's Kit edukacijski komplet dodataka za BBC micro:bit za potrebe nastave. Nagradu je škola dobila kako bi mentorica i učenici radili još zanimljivije projekte s micro:bitom. Microbitovi komuniciraju korištenjem Bluetooth tehnologije. Svaki microbit može po potrebi biti i odašiljatelj i prijemnik. Napravili smo vježbu korištenja radio veze među micro:bitovima, „zaljubljeni“ microbit slao je srca ostalim microbitovima. Mali informatičari i učenici 5. razreda probali su slati srca putem bluetootha, ispisivali su riječ Valentinovo i imena svojih simpatija na microbitovima… Učenici 7. i 8. razreda isprobali su Inventor's kit – slažući „ljubavnu bombu“.

Nakon pisanja programa svaki učenik je testirao svoj microibt na testnoj pločici sa konektorom.
Za današnji „Zaljubljeni pokus“ potrebna nam je bila ova oprema:
nekoliko BBC Micro:bit računalo s USB priključkom i baterijom
7 računalo s pristupom internetu
1x Inventor's Kit za BBC micro:bit:
1x testna pločica sa konektorom za BBC3
4x M/F spojih žica (Jumper Wires)
2 prekidača (push switch)
Možda će vam jasnije biti ako pogledate slike