Izložba starih predmeta u Tounju

Autor: Ankica Cazin, Anita Poljak, 25. 4. 2018.

Prije uskrsnih praznika učenici 3 razreda PŠ Lucije Capan Tounj napravili su malu izložbu starih predmeta. Svaki je učenik donio neki stari predmet iz svog doma. Na izložbi su se tako mogli vidjeti stari mlinci za kavu, ručni radovi, stari fotoaparat, lula, škare, zvono, potkova za cipele, stara bušilica i dr. Izložba je najprije bila u razredu pa su se učenici dosjetili da ju presele na hodnik kako bi i drugi uživali u prošlosti našeg kraja.

Sama izložba je vezana za gradivo prirode i društva u kojem su učenici učili o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Učenici su tako naučili nešto više o načinu života, kulturi i tradiciji svojih predaka. Izložbu su posjetili svi učenici škole kao i učitelji kojima se izložba jako svidjela. Oni koji su imali pitanja o pojedinim predmetima objašnjenja su dobili od učenika koji su pod odmorima čuvali izložbeni stol.