Europski školski sportski dan

Autor: Maja Stošić, 28. 9. 2018.

28.rujna 2018. godine obilježili smo Europski školski sportski dan s ciljem promicanja tjelesne aktivnosti, zdravlja i dobre forme naših učenika.

Učenici su se uključili u niz sportskih sadržaja od aerobika, korektivnih vježbi, poligona, štafeta i povlačenja konopca.

Najmlađi, učenici prvih i drugih razreda u suradnji s Teniskim klubom Josipdol okušali su se u igri tenisa.

Inače, Europski školski sportski dan obilježava se u 27 zemalja Europe u sklopu Europskog tjedna sporta. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije preporučene standardne tjelesne aktivnosti ostvaruje,  u prosjeku, samo oko 20 posto djece i mladih u svijetu. Stoga je jako važno poticati, posebno djecu na tjelesnu aktivnost u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja.