Dabar - 10% najboljih

Autor: Anita Poljak, 28. 11. 2018.

Učenici OŠ “Josipdol ” na međunarodnom natjecanju iz informatike “Dabar”

I ove godine su se učenici od 5. do 8. razreda natjecali na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja „Dabar“ koje se odvijalo od 12. do 16. studenoga 2018. godine.

Ponosni smo jer imamo 2 zlatna Dabra u kategoriji KiloDabar. U ovoj kategoriji natjecalo se 8778 učenika 5. i 6. razreda, među  10% najboljih učenika u Hrvatskoj je naš učenik 5. razreda Nikola Kovačević (OŠ Josipdol) i učenica 6. razreda Karla Pribanić  (PŠ Lucije Capan, Tounj).

Natjecanje je provedeno na sustavu Loomen, a organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”, uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a.

Iz OŠ “Josipdol”  natjecalo se preko 130 učenika, dok je ukupno u Republici Hrvatskoj sudjelovalo 22.887 učenika iz 526 prijavljenih škola. Svi učenici će za sudjelovanje dobili diplome, a digitalne značke su već dobili.

Čestitamo svim sudionicima!