Županijsko natjecanje iz hrvatskoga jezika

Autor: Marina Gračanin, 13. 3. 2019.

13.ožujka 2019. održano je županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika za osnovne i srednje škole, a škola domaćin prvi je put bila Prva osnovna škola Ogulin. Školu Josipdol predstavljala je oštarska učenica 8.razreda Elena Badanjak. U kategoriji osmih razreda najveći postignut broj bodova bio je 75 od mogućih 90, a Elena je osvojila 68 i time ostvarila 6.mjesto.

Pohvale učenici koja već drugu godinu zaredom postiže odlične rezultate, a razvijanje ljubavi prema materinjem jeziku možda nastavi i u srednjoj školi. Nakon pisanja ispita, domaćini su učenicima Karlovačke županije pokazali ljepote grada te im zahvaljujemo na odličnoj organizaciji i gostoprimstvu.