Izložba Tounjskih špiljaša u Karlovcu

Autor: Dražen Valentin, 5. 6. 2019.

U Područnoj školi Lucije Capan u Tounju djeluje marljiva izvannastavna skupina „Tounjski špiljaši“. Bavimo se učenjem o podzemnom svijetu tounjskoga kraja. Ove smo godine naučeno odlučili prezentirati javnosti. Organizirali smo izložbu u karlovačkoj Knjižnici za mlade.

Pripremili smo desetak plakata i prezentacija o raznim temama (tounjske spilje, njihova fauna, spiljski ukrasi i slično). U Knjižnicu za mlade pozvano je pedesetak učenika Osnovne škole Banija kojima su učenici održali izlaganja o spomenutim temama. Otvorenju izložbe i predavanjima prisustvovali su i novinari te izvijestili o našoj izložbi. Izložba je bila otvorena za javnost tijekom druge polovine svibnja.

Tounjske špiljaše trenutno čini devet vrijednih učenika. To su Lovro Grgurić, Ivana Gašparović, Karla Pribanić, Tihana Skočić, Emilija Vranešić, Matija Kromar, Antonio Perković, David Pribanić i Miroslav Pribanić. U pripremu izložbe uložili su velik trud i puno vremena. Za svoje su ponašanje, izlaganja i rad dobili brojne pohvale prisutnih na otvorenju izložbe.

Priloženi dokumenti:
IMG_20190515_121919.jpg (1.25 MB)