Autor: Anita Poljak, 13. 3. 2020.

Prema odluci Vlade i Ministarstva u svim osnovnim i srednjim školama neće se održavati nastava od ponedjeljka 16. ožujka 2020., a krenut će izvođenje nastave na daljinu. 💻
Za učenike od 5.-8. razreda pripremili smo virtualne učionice u Teams-u, učenici su dodani u odgovarajuće razredne odjele putem kojih će moći komunicirati sa svojim učiteljima.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmet od 4 do 5 sati na dan.

Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-aŠkole za život i stranicama CARNET-a.

Škola će osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici u školi također trebaju pratiti nastavu na programu HRT3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati na nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće. Međutim, u ovom drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

Prijevoz učenika neće biti organiziran.