UPISI I TESTIRANJA U PRVI RAZRED

Autor: Zorica Jurašić, 14. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

s obzirom da manji broj djece nije ,zbog objektivnih razloga, obavio testiranje u školskoj ustanovi isto se, prema Uputi Uprave za odgoj i obrazovanje, prolongira.

Lječnički pregledi se mogu obaviti u Domu zdravlja Ogulin, u ambulanti školske medicine. Ukoliko ste u mogućnosti, obavite pregled uz prethodnu najavu .

Radno vrijeme  i kontakt ambulante u Ogulinu:

Pon i četvrtak poslijepodne: 12-20 h (rad sa pacijentima 13-18h)

Uto, sri i čet ujutro: 07-15 h. (rad sa pacijentima 8-13h)

Tel: 047/ 522-584

e-mail: skolska.ogulin@zjzka.hr

U nastavku prilažem dopis Uprave.

Do, nadam se, skorog viđenja, lijep pozdrav, pedagoginja

Poštovane, poštovani,

vezano uz upite o nastavku upisa djece u prvi razred osnovne škole obavještavamo vas da se aktivnosti oko upisa djece u 1. razred osnovne škole od 11. svibnja 2020. provode liječnički pregledi djece prema uputama HDŠSM i HZJZ, o čemu su obaviješteni svi osnivači i sve osnovne škole.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje, za sada se još neće provoditi.

Upute za način i vrijeme njihova provođenja škole i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje te Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dobit će kada o tome budu donesene potrebne odluke.

Ministarstvo je pokrenulo žurne izmjene Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava gdje je postupak upisa u prvi razred osnovne škole reguliran, a u kontekstu izvanredne situacije pandemije koronavirusa.

S poštovanjem,

Uprava za odgoj i obrazovanje