Karlovački maraton priča

Autor: Valentina Bolješić Vujaklija, 7. 4. 2022.

Karlovački maraton priča“ natjecanje je u pisanju priča pomoću Kockica pričalica – Story Teller Cube kockica. Učenici produženog boravka  OŠ „Josipdol“ pod vodstvom učiteljice Marije Gračanin i školske knjižničarke uključili su se u natječaj i napisali svoju priču koja putuje u Gradsku knjižnicu Karlovac i nadamo se dalje…

Program Maraton priča započeo je 2015. godine u Knjižnicama grada Zagreba, Dječjoj knjižnici „M-2“ i potaknuo velik broj djece na pisanje priča koje se stvaraju uz pomoć Story Teller Cube kockica. Ciljevi natjecanja su: poticanje razvoja jezičnih sposobnosti; poticanje pred čitalačkih i čitalačkih vještina; poticanje na razmišljanje i kreativnost; razvijanje vještine koncentracije;  timski rad; razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju; poticanje usmenog izražavanja; razvijanje motivacijskih sposobnosti.