Održana audicija! :)

Autor: Marina Gračanin, KATARINA PRIBANIĆ, 9. 10. 2012.

IMATE DARA I

NEMATE STRAHA?

NE MUČI VAS TREMA

PA ČEMU DILEMA?

Prošlog je petka među nekim učenicima viših razreda u OŠ Josipdol vladalo veliko uzbuđenje. Znali su da je 6.sat audicija za božićnu predstavu. Na licima im se vidjelo da nisu sigurni što ih čeka, hoće li se opće pojaviti na audiciji. Ipak, neki su smogli hrabrosti i došli u knjižnicu, a tamo su ih dočekale učiteljice Marina i Anita te ih pred publikom posjele na ''užareni stolac''. Zadatak učenika je bio da u jednoj minuti pričaju o sebi. Tražila se pravilna dikcija, jasnoća i snažan glas te smisao za glumu. Neki su bili rumenih obraza, nekima je trema prouzrokovala nezaustavljiv smijeh, a neki su ipak odlično položili zadatak i uloge su dobili:

Djevojčica sa šibicama : Paola Salopek

Ana: Anja Pualić

Djed: Stjepan Šibarić

Maćeha: Vlatkica Turkalj

Bogatašica: Anamarija Bogović

Gospođa: Aleksandra Popović

Kuhar: Saša Miščević

Razmaženi dječak: Matija Fumić

Baka: Matea Jandrlić

Obitelj: Toni Marinić i Danijela  Rendulić

Djevojčice: Ivana Rendulić, Valentina Pernar i Josipa  Luketić

Čestitam svim kandidatima na hrabrosti i trudu te najavljujem probe svaki ponedjeljak 7. i 8.sat.

Marina Gračanin