Dani kruha u Tounju

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, Ankica Cazin, 19. 10. 2012.

...Zlatne boje , rumeni, mirisni i slasni
kušamo sve pomalo, od njih ćemo rasti.

Potrudile se mame, bake , a i mi sami
i ove su godine Dani kruha , dani kruha krasni.

Stihovima ove pjesme počeo je prigodni program povodom već tradicionalnog obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi.Taj dan, uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na plodovima kojima nas je podario.

Ove godine smo Dane kruha obilježili 18. listopada. Školom se širio miris pečenih kestena i svježe pečenog kruha iz školske kuhinje.
Nakon slasne kestenijade, prigodnim pjesmama , recitacijama i igrokazima uveličali smo ovaj dan. Slijedila je zajednička molitva nakon koje je fra Slaven blagoslovio kruh koji smo zajednički izlomili i blagovali. Kako je to kod nas izgledalo pogledajte na fotografijama.

Učiteljica Ankica Cazin