Učenički literarni radovi

Gle, došla je jesen

Autor: DIJANA MILETIĆ, 26. 9. 2012.

Jesen nam je pokucala na vrata. Priroda se mijenja. Oblaci sve češće plaču i mijenjanju boju. Drveće malo po malo oblači svoju jesensku haljinicu. Lišće će uskoro plesati svoj jesenski bal, a povjetarac će im svirati laganu jesensku melodiju. Jesenski povjetarac u meni budi trnce i njegova melodija me vodi u svijet jesenske čarolije. Taj čudan miris jesenskih kestena na peći može te toliko začarati i odnijeti u maštu u kojoj ćeš plesati zajedno s lišćem, kestenjem i lješnjacima. U šumi je prava strka – neki cvjetići pripremaju krevetić za san, a vjeverica po drvetu skakuta i sprema zalihe lješnjaka za zimu. Jesen svojim kistom šara boje lijepe poput meda. Zaboravi vedro ljeto i sunce i zrelo žito. Stiže nam jesen, ponekad tužna, ponekad zabavna.

Diana Oluić, 7.a, OŠ Josipdol