Učenički literarni radovi

Govori mi jesen da...

Autor: ANDREJA GALIĆ, 26. 9. 2012.

Tiho, o tiho govori mi jesen da već polako zrake sunca nestaju u tmurnoj kiši. Već se polako beru zreli plodovi u poljima. Jesen nam donosi hladne dane i treba misliti na topliju odjeću. Jutra su hladna i maglovita. Jedno jutro ustanem iz kreveta i nagnem kroz prozor jer nisam čula više toliko onih cvrkuta ptica. Bilo mi je hladno jer nije bilo zraka sunca koje griju poput majčina zagrljaja. Dolaze prvi mrazovi i drveće odijeva večernje haljine u kojima se sprema na večernji bal. Dok jesenski vjetrovi plešu svoj larobni ples, mi se spremamo za hladnu,ciču zimu.

Andreja Galić, 7.a, OŠ Josipdol