Učenički literarni radovi

Uskoro zatvaram vrata djetinjstva i odlazim

Autor: Anita Žanić Prebežić, 26. 3. 2018.

USKORO ZATVARAM VRATA DJETINJSTVA I ODLAZIM...

Uskoro započinjem nove izazove, krećem u srednju školu. Napuštam sve ono lijepo i postignuto u ovih osam godina. Okrećem novu stranicu, ali još uvijek žalim za onom prethodnom okrenutom.

Premda trebamo odrasti i nastaviti kako je priroda odredila, nikako ne želim ostaviti djetinjstvo i uspomene te se razdvojiti od prijatelja. Svakim mjesecom u osmom razredu bližim se vratima koje ću uskoro trebati zatvoriti, a s tim vratima moram se mijenjati, uozbiljiti se, početi donositi promišljenije odluke i razmišljati o svojoj budućnosti.

Nakon što ih zatvorim, odlazim ... Kamo? To je teško reći svakome od nas na kraju osnovne. Moja odluka je dugo bila na vagi, ali jedna strana je prevagnula... gimnazija! Na jesen ponovno postajem najmlađa u školi kao u prvom razredu, moram se navikavati na okolinu i profesore. Ipak ovaj put svakim korakom moram biti opreznija i razmišljati kako svaki moj postupak ima utjecaj na dio moje budućnosti.

Marta Glavurtić

8 a razred