Učenički literarni radovi

Miris dobrote- misli učenika 2. r.

Autor: ANITA Žanić Prebežić, 20. 10. 2016.

Što je to " miris dobrote"- upitala je učiteljica svoje učenike? Oni su joj dali ove odgovore:

Marija: Miris dobrote ima sve lijepo što učinimo.

Filip: Miris dobrote ima mamina kuhinja.

Ivana: Miris dobrote je majčin zagrljaj.

Roko: Miris dobrote šire mama, tata i sestra.

Lidija: Miris dobrote je dobro djelo, pomaganje, igra.

Antonija: Miris dobrote ima obitelj i učiteljica.

Luka: Miris dobrote je kad moja mama peče kolač pa cijela kuća miriše na čokoladu.

Hana: Miris dobrote je igra, zabava, poklon.

Smijehom sam pobijedio ljutnju

Na prvi dan škole kada su praznici jurećim motorom brzo otišli bio sam tako ljut i umoran što mi se nisu ni javili  ili napisali oproštajno pismo. No, kada me baka probudila punim vrčom hladne vode ( jer se nisam mogao probuditi) lijeno sam se digao i sporo obukao. A ti praznici su jako bezobrazni. Ništa im ne smijete vjerovati. Nadam se da bar uživaju na Havajima. A pogledajte mene! Umoran i nenaspavan!  I još k tome zakasnim na autobus. I prije nastavka moram vam reći da bih mogao od oblaka ljutnje dignuti slona. No hvala Bogu da smo imali automobil. Najbržom brzinom dojurili smo do škole. Ali iskreno, bilo bi bolje da je naš automobil imao klizaljke. Toliko o vremenskim uvjetima na cesti. Nakon toliko pričanja smo stigli. Prijatelji su vidjeli da nešto nije u redu pa su radili najsmješnije grimase i smijeh je u borbi s ljutnjom krvavo pobijedio.

Matej Vuković, 4. r.

> Knjižnica  > Literarni kutak učenika
Osnovna škola "Josipdol" / Karlovačka 17, HR-47303 Josipdol / www.os-josipdol.skole.hr / ured@os-josipdol.skole.hr