> Natjecanja

Županijsko natjecanje - Informatika

Autor: Anita Poljak, 4. 3. 2024. 09:59

Županijsko natjecanje iz Informatike - 2., 3 i 4. mjesto!
U kategoriji Digitalne kompetencije za 6.razrede naši učenici su ostvarili izvrstan uspjeh 2. i 3. mjesto.
2. mjesto Noa Živanović (mentoriaca Sanja Kurelac)
3. mjesto Marina Bićanić (mentorica Anita Poljak)
U kategoriji Osnove informatike za 8.razrede naš Mihael Herceg 4. mjesto. (mentorica Anita Poljak).
Županijsko natjecanje iz informatike održano je 1. ožujka u OŠ Ivane Brlić - Mažuranić Ogulin. Čestitke našim mladim informatičarima, koji su u jakoj konkurenciji bili izvrsni.

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO – IDEMO NA DRŽAVNU SMOTRU!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 1. 3. 2024. 20:31

Ovoga je tjedna u Karlovcu održana županijska razina smotre Lidrano. Našu su školu predstavljali Mihael Rebrović kazivanjem poezije (mentor Dražen Valentin) , Jakov Božičević literarnim radom (mentorica Maja Magdić) te radioigrom Ivor Cindrića, Doris Špehar, Melanija Mihaljević, Nika Cindrić i Sara Grgurić (mentorica Senka Stojisavljević). Svi su zavrijedili pohvale povjerenstava. Posebno nas veseli što je na državnu razinu smotre predložena radioigra učenika PŠ Oštarije. Velike pohvale njima i njihovoj menotrici Senki Stojisavljević, koja je već treći put pozvana na državnu smotru Lidrano.

HRVATSKI JEZIK -natjecanje

Autor: Marina Gračanin, 28. 2. 2024. 11:16

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika – Osnovna škola Središće

POZIVNICA NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE – HRVATSKI JEZIK

Jedno od izazovnijih natjecanja jest ono u pokazivanju slovničkog znanja hrvatskog jezika. Vrednuje se opsežno znanje gramatičkih i pravopisnih pravila te povijest hrvatskoga jezika,  a svako slovo i dijakritički znak trebaju biti pravilno i uredno oblikovani. Školsko natjecanje održano je 1.veljače 2024. u OŠ ''Josipdol'', a sudjelovali su sedmaši i osmaši svih triju škola.

Prolazak na županijsku razinu 20. ožujka ostvarili su Marija Badanjak, VII.b Oštarije (mentor Marina Gračanin), Iva Vidoš, VII.a Oštarije (mentor Marina Gračanin) i Josip Kovačević, 8.r Josipdol (mentor Maja Magdić). Čestitke učenicima na marljivom radu i poznavanju materinskog jezika!

LiDraNo

Autor: Marina Gračanin, 8. 2. 2024. 20:54

LIDRANO

LiDraNO je smotra literarnih, dramskih i novinarskih radova – oblik natjecanja u kojima učenici prikazuju višemjesečni pa i višegodišnji rad sa svojim mentorima u obliku literarnog izražavanja, novinarskih radova, radioemisija, školskih listova te kazivanja poezije i glume u pojedinačnim ili skupnim nastupima.

Pri korak je održavanje školske razine, koja je održana 24.siječnja 2024. u PŠ Lucije Capan u Tounju.

Sudjelovao je velik broj učenika i zavrijedili su da ih predstavimo: Iris Mrakovčić, Anja Kramarić, Nina Lautar, Nives Brbot, Ella Crnković, Dora Cvitanović, Emily Meašić, Marija Brozović, Mia Pribanić, Lana Meašić, Jakov Božičević, Larisa Pribanić, Tea Vuković, Lana Poljak, Mihael Rebrović, Sven Zoretić, Gabrijela Brletić, Paola Brletić, Erika Pribanić, Lea Pribanić, Ana Tomašković, Ivor Cindrić, Doris Špehar, Melani Mihaljević, Nika Cindrić, Sara Grgurić, Ivor Cindrić, Doris Špehar.

Školsko povjerenstvo u sastavu Irma Škaljin, Marina Gračanin i Valentina Vujaklija nije imalo lak zadatak izabrati samo dva pojedinačna i dva skupna dramsko-scenska nastupa, pažljivo su se razmatrali kriteriji pa su tako za međugradsku razinu odabrani učenici Mihael Rebrović, Gabrijela Brletić, Paola Brletić, Erika Pribanić, Lea Pribanić, Ana Tomašković, Ivor Cindrić i Doris Špehar,a sva tri prijavljena literarna rada autora Mihaela Rebrovića, Jakova Božičevića i Larise Pribanić upućena su na međuopćinsku razinu, dok se radioigra oštarskih četvrtaša direktno slala na županijsku razinu.

Pohvaljujemo i vrijedne mentore: Tanju Županić Brozović, Patriciju Salopek, Maju Magdić, Anitu Peter, Senku Stojisavljević i Dražena Valentina.

Sljedeći korak bilo je međugradsko/međuopćinsko natjecanje održano 6.veljače 2024., a kojem je zaista izvrsni domaćin bila OŠ Plaški ugostivši devet osnovnih škola Karlovačke županije. Tamo su daljnji prolaz na županijsku razinu ostvarili: literarni rad Jakova Božičevića (mentor Maja Magdić), kazivanje poezije Mihaela Rebrovića (mentor Dražen Valentin) i radioigra Ivora Cindrića, Doris Špehar, Melanije Mihaljević, Nike Cindrić i Sare Grgurić (mentor Senka Stojisavljević). U radu povjerenstva sudjelovale su učiteljice naše škole Maja Magdić i Marina Gračanin.

Učenicima i mentorima mnogo uspjeha na županijskoj razini!