A u nas ...

Oproštaj od osmaša uz podjelu svjedodžbi

Autor: Josip Anušić, 1. 7. 2019.

Učenici osmih razreda OŠ Josipdol primili su svoje svjedodžbe o uspjehu 1. srpnja u 10 sati. Svi osmaši Josipdola, Tounja i Oštarija okupili su se u sportskoj dvorani matične škole u Josipdolu gdje je upriličeno svečano podjeljivanje svjdodžbi u nazočnosti njihovih predmetnih učitelja, ali i učiteljica s početka školovanja. Ovo je bio svojevrstan oproštaj od zajedničkog dijeljenja školskih klupa i učenika međusobno i učitelja od svih njih. Naravno, uvijek ostaje želja i nada da će nas život često dovesti do susreta, kraćih ili dužih i da ćemo tom prilikom razmjeniti samo dobre vijesti.
Svima smo zaželjeli uspjeh i sreću u nastavku školovanja, ali i dalje u profesionalnim karijerama po završetku školovanja.

Svečanost je započela intoniranjem državne himne, nakon čega je učiteljica matematike, Nataša Novković, pozdravnim riječima otvorila susret. Uputila je pozdrave svim osmašima, njihovim predmetnim učiteljima, ravnateljici Anđelini i nazočnim roditeljima. U nastavku se obratila osmašima Josipdola, kojima je razrednicazadnje četiri godine, zahvaljujući im na odličnoj suradnji u proteklom vremenu, na svim mnogim lijepim trenucima, usponima, ali i povremenim padovima. Zaželjela sretne buduće aktivnosti, od prijema u srednju školu do profesionalnih uspjeha. Uslijedila je podjela svjedodžbi po abecednom redu i potpisivanje primitka iste, a ti trenuci iskorišteni su i za fotografiranje razrednica sa svakim učenikom/com ponaosob. Iz ovoga razreda je i proglašeni učenik generacije za sve tri osmoljetke, Matej Vuković koji je nagrađen u povodu Dana škole Josipdol.

Nakon njih, na redu su bili učenici Tounja kojima se još jednom zahvalila njihova razrednica Ana Boban, također učiteljica matematike. I ona je prozivala svoje učenike i osobno im uručivala svjedodžbe uz stisak ruke i radosni osmijeh.

Učiteljica Petra Sušanj, učiteljica matematike, razrednica osmom razredu iz Oštarija bila je samo ove školske godine. Osmaši Oštarija imali su svake godine izmjenu razrednica zbog porodiljnog dopusta, ali i odlazaka na druga radna mjesta. Učiteljica Petra je jako brzo zavoljela svoj novi razred, ali i učenici su nju jako dobro prihvatili. Ovi osmaši su imali taj "dar" da se vrlo brzo uvuku pod kožu i u srce. Uvijek su ostavljali dojam ozbiljnih mladih ljudi, na njih se moglo osloniti u svakom trenutku i pridobiti za svaku pripomoć i lijepu aktivnost.  I ovu priliku razrednica Petra je iskoristila da svima zahvali za prihvaćanje i suradnju u ovoj školskoj godini, uz izricanje lijepih želja u nastavku školovanja dok je uručivala svjedodžbe. "Oproštajku" su imali u školi Oštarije pred odlazak na maturalac u zadnjem tjednu škole. Tada je za učenicu generacije PŠ Siniša i Zrinko Rendulić - Oštarije proglašena Lara Franjković koja svih osam godina školovanja imala odličan (5.00) uspjeh i nekoliko predmetnih natjecanja na županijskoj razini. Nagrađivanje knjigom uvela je i održava gđa. Ruža Rendulić, majka poginulih branitelja Siniše i Zrinka.

Na kraju se svima obratila ravnateljica Anđelina Božičević cijeneći njihova postignuća uz poticaj da nastave tako u svojim odabranim zanimanjima i nastavku života. Ono što su naučili tijekom školovanja u ovoj školi dobar je osnov za nastavak, kao i prošlim generacijama koje su po odlasku iz naše škole postigle dobar uspjeh u srednjoj školi i na fakultetima. Nekima dobro ide učenje, dok drugima više praktične stvari i rad. Zamolila ih je, da pored svega toga, nikada ne izgube svoju dobrodušnost, ljudskot i pristojnost, te dala im na znanje da svi mi, ravnateljica i učitelji, i dalje pratimo njihov napredak i postignuća i da odlaskom iz ove škole naš prijateljski odnos ne prestaje i ne zaboravljamo svoje učenike, možda se malo imena pomiješaju, ali dobro vas znamo. Stoga, kada se sretnemo u budućnosti nemojte biti preskromni i misliti da vas se ne sjećamo, pa onda izostane i obični pozdrav, naklon ili bilo koji oblik koji bi nazvali pozdravljanje.
Sretno vam svima.

Uslijedilo je zajedničko slikanje, a onda i podjela sladoleda koje je darovala Škola.

Cijelu web-galeriju fotografija pogledajte OVDJE.

Tounjski osmašiOštarski osmašiJosipdolski osmaši

> MZOS