A u nas ...

Polnoćka svečanija doprinosom škole i zajednice

Autor: Josip Anušić, 26. 12. 2009.

Zadnja u nizu kulturno-umjetničkih aktivnosti škole u Oštarijama odigravala se uoči i na samoj polnoćki. Za mnoge sudionike ovo je bio treći nastup u tri dana pred Božić, tako da se može govoriti o pravom predbožićnom programu 2009. u Oštarijama. Sadržaj ove priredbe pred polnoćku bio je skazanje događaja oko začeća i rođenja Isusovog s autentičnom scenografijom koje uključuju štalicu s glumcima Josipa, Marije, pastira, kraljeva, janjci, konj poni. Bile su to, kako se popularno kaže, "žive jaslice". Sve je bilo popraćeno s pjevanjem prigodnih božićnih pjesama zbora "Ča veliki, ča mali". U postavljenom šatoru mogli su se kupiti prigodni proizvodi istoimene učeničke zadruge, a predstavnici lokalne vlasti pobrinuli su se za tople napitke. Po ovoj kišnoj noći oduševili su i postali glavne zvijezde: konj poni Miško i mali janjčići koje su nazočna djeca htjeli dodirnuti i slikati se s njima. Cijelo to oduševljenje dočekalo je i 23 sata kada je započela misa polnoćka koju je predvodio župnik o. Ivan Podgorelec.

Na kraju može se reći hvala svim izvođačima i tehničkom osoblju koje je podupiralo logistički sva događanja ovih dana. Hvala ravnateljici Zorici Jurašić na podršci, okupljanju i pokretanju svih snaga i aktivnosti da bi sve bilo ostvareno na, može se bez ustezanja reći, visokoj razini. Ogroman trud uložila je učiteljica Senka Turkalj radeći istovremeno s učeničkim glumačkim grupama, ali i na probama pjevanja u zboru. Hvala i voditeljici pjevačke grupe, Nikolini Luketić i njenoj pomoćnici Barbari Srdarev, kao i majkama i bakama koje su napuštale pripremanje kolača kako bi mogli nazočiti probama i na nastupima. Hvala lokalnim vlastima koje su sve pratile materjalno ali i stavljanjem na raspolaganje svojih sredstava i radnika.

Na kraju mora se reći da je sve bilo toliko dobro da se mora ponoviti i slijedećih blagdana, božićnih ili kojih drugih.

> MZOS