A u nas ...

Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Josip Anušić, 30. 10. 2009.

Područna škola u Oštarijama obilježila je Dan kruha poučnom prigodnom priredbom i blagoslovom plodova zemlje u svojim prostorijama 22. listopada. Pjesmom, molitvom i recitacijom, a najviše igrokazom, potakli su učenici nižih razreda na razmišljanje o svom odnosu prema hrani kod starijih. Središnji dio dana bio je igrokaz u kojem je djevojčica ispričala priču o poštivanju kruha dječaku koji je bacio komad kruh na zemlju. Moglo se više nego jasno vidjeti koliko je ljudi uključeno, koliko je truda uoženo, koliko je potrebno prirodnog sklada i Božjeg dara od trenutka kada se zrno pšenice zasijalo pa do pečenog kruha ili kolača na našem stolu. Čuvajmo hranu, ne bacajmo je i podijelimo s onima koji nemaju također je poručeno u molitvi blagoslova koju je predvodio o. Ilija Tipurić, karmelićan. Fotografije u nastavku sve će vam reći.

> MZOS