A u nas ...

Povijesni biskupov posjet školi

Autor: Josip Anušić, 18. 3. 2010.

Područna škola Siniše i Zrinka Rendulića u Oštarijama imala je čast ugostiti prvoga biskupa Gospićko-senjske biskupije mons. dr. Milu Bogovića i k tomu još u 10., jubilarnoj, godini postojanja biskupije. Ovaj posjet ujedno je i prvi posjet jednog biskupa ovoj školi, pa se tako može nazvati i povijesnim. Posjet je dio planirane, druge, vizitacije župi Gospe od Čudesa koja se provodi svakih pet godina u svim župama osobno od strane biskupa.

Cilj ovakvih posjeta je u prvom planu ostvariti uvid u pastoralni rad župe i pripadajućih službe, kao i posjetiti ustanove koje blisko surađuju. Prvašići su imali čast da je biskup prvo njima došao. Iskrenost i otvorenost djece u razgovoru oduševila je biskupa. Nakon kraćeg susreta i razgovora s učiteljima, biskup je zajedno s župnikom o. Ivanom Podgorelcem posjetio i preostale niže razrede i pritom podijelio svima sličice "Navještenje" kao uspomenu. I škola je darovana s prigodnim darovima. Voditeljica škole Viktorija Pribanić zahvalila se na posjeti i također uzvratila darovima, suvenirima koji su plod rada učeničke zadruge,  u znak sjećanja na ovo ugodno druženje izražavajući želju da posjeti školu i kod slijedeće vizitacije. Biskup se zahvalio na toplom prijemu, a o slijedećem posjetu za pet godina rekao je da bi tada trebao biti umirovljen.

> MZOS