A kod nas...

Dani kruha u Josipdolu

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, 17. 10. 2012.

Dana 16. listopada 2012. ujedno i na Svjetski dan hrane učenici škole Josipdol su obilježili Dan zahvalnost za plodove zemlje i Dan kruha.

Naše majke potrudile su se ispeći pekarske proizvode s puno ljubavi.  Učenici od prvog do četvrtog razreda razveselili su nas svojim recitacijama i dječjim pjesmicama. Učenice Ivana Barko i Ivana Gerić prikazale su nam kruh kroz povijest, a Marin Kolić, Goran Miščević i Dora Herceg su nas upoznali s najnovijim trendovima u proizvodnji hrane, ali i s velikom gladi u svijetu.  Na kraju, župnik je blagoslovio svu hranu i zahvalio za "kruh svagdašnji" i vrijedne ruke koje su zemlju obrađivale. Nakon blagoslova sve su krušne slastice koje su bile izložene na stolu bile ponuđene za jelo. Onih najslađih najprije je nestalo.

U prilogu pogledajte naše prezentacije!

Priloženi dokumenti:
Hrana_svijeta.pptx (3.20 MB)