A kod nas...

Luka Vuković - osvojio je prvo mjesto

Autor: Anita Poljak, 18. 5. 2014.

Gimnastičar ogulinskog gimnastičkog kluba Ogulinski sokol i učenik drugog razreda Osnovne škole Josipdol, Luka Vuković, u subotu, 10. svibnja 2014. godine osvojio je prvo mjesto na 23. višebojskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kategorije u muškoj sportskoj gimnastici, održanom u Zagrebu u ZTD „Hrvatski Sokol“.

Luka je nastupio u A programu u kategoriji mlađih kadeta u konkurenciji 16 natjecatelja, a zlatnu medalju osvojio je sa više od četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranog. Viceprvak Hrvatske 2013. godine se tako nakon četiri godine marljivog i svakodnevnog treniranja, 2014. godine popeo na prvo mjesto ljestvice i osvojio zlatnu medalju. Takav uspjeh postignut je zahvaljujući kako vlastitom trudu, tako i stručnom i predanom vodstvu trenera Marinka Jurašića.