Program zaštite sigurnosti djece na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija

Autor: Anita Poljak, 17. 12. 2019.

"Djeca kao najraniji korisnici Interneta, mogu biti izloženi neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu i zbog toga im je potrebna potpora odraslih, odnosno roditelja, neovisno o tome što djeca o temi sigurnosti i ponašanja na Internetu često znaju više od samih roditelja.

Program zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) te u partnerstvu s Hrvatskom poštom. Program se provodi već nekoliko godina s ciljem upoznavanja učenika s pravilima ponašanja u virtualnom svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja te informiranja o sigurnosti na Internetu. On pruža dodatnu pomoć sustavnom obrazovanju osnovnoškolske djece, uz davanje potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija, u trenutku kada se djeca njima počinju samostalno koristiti bez stalnog nadzora odraslih. Više informacija o programu, dostupnim materijalima i aktivnostima potražite na https://www.hakom.hr/default.aspx?id=337"

Uprava za potporu i unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja

Kratki vodić za roditelje i djecu

Video - Kako zaštiti djecu na Internetu