> PRO TOUNJ
A kod nas...

Naši sveci, Nikola i Lucija!

Autor: KATARINA PRIBANIĆ, 14. 12. 2012.

6.12. Sveti Nikola! Željno smo iščekivali dolazak našeg Nikole, najviše zbog poklona a onda i ostalog. Da ga što više odobrovoljimo pripremili smo sjajni plan. Plesat ćemo, pjevati, malo recitirati. Ali to još nije sve, igrokaz će reći sve.
I uspjeli smo potpuno. Nikola je bio tako veseo i dječicu nam nagradio.  Ozarena dječja lica sve nam govore..dogodine bit će opet ... samo treba smislit plan... sjajan plan, da nam Nikola opet bude radostan!

13.12. Još jedna u nizu ovogodišnjih proslava , nimalo manje važna, Sveta Lucija, Dan Škole Tounj. Svake godine pokušavamo napraviti nešto novo. Tako smo  ove godine odlučili ne pripremati klasičnu priredbu. Zamisao je  bila ostvariti radionice  koje su bile tematski podjeljene na 4 područja. Učenici razredne nastave su uz pomoć svojih učiteljica izrađivali božićne ukrase( čestitke, ukrase za bor, aranžmane) . Učenici koji su se priključili radionici iz vjeronauka izrađivali su plakate  o Sv. Nikoli, Sv. Luciji i Sv. Barbari. U  radionici iz hrvatskog jezika učenici su obrađivali temu " Božić u književnosti" te su također izradili velik plakat za prezentaciju. Radionica koja je imala najveći broj učesnika jest radionica iz matematike i engleskog jezika, gdje su učenici izrađivali božićne motive posebnom tehnikom presavijanja papira, tj. izradom origamija. Po završetku radionica, održali smo prezentacije naš dragim gostima. Nakon kratkog konzultiranja, odabrana je najuspješnija radionica i naš načelnik općine Tounj, gospodin Ivica Sopek, uručio je simboličnu nagradu najboljima ( učenicima razredne nastave) . Bilo je zabavno, drugačije, zanimljivo. Dogodine će biti još i bolje.