> PRO TOUNJ
A kod nas...

Dani kruha u Tounju

Autor: Anita Poljak, 16. 11. 2015.

Diljem Republike Hrvatske u vrtićima i školama već se tradicionalno obilježavaju Dani kruha. Cilj je te svečanosti iskazati zahvalnost na svim plodovima i darovima koje uživamo, a vrlo često smatramo samo po sebi razumljivima. Tako su ove godine u Područnoj školi Lucije Capan u petak 23. listopada obilježeni Dani kruha.

.

Program je otvorila voditeljica škole Valentina Stipetić prigodnim izlaganjem. Zatim je uslijedio program koji su pripremili učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama. Prisutni su uživali u nizu recitacija naših mališana i pjesama koje je pjevao zbor. Nakon zanimljivog programa koji je brzo prošao fra Slaven Mijatović blagoslovio je kruh, kolače i ostale plodove zemlje koje su donijeli učenici. Učenici su se potom okupili oko stola punog hrane te uživali u slasnim delicijama i druženju.