POZIVNICA NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE - HRVATSKI JEZIK

Autor: Marina Gračanin, 28. 2. 2024.

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika – Osnovna škola Središće

POZIVNICA NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE – HRVATSKI JEZIK

Jedno od izazovnijih natjecanja jest ono u pokazivanju slovničkog znanja hrvatskog jezika. Vrednuje se opsežno znanje gramatičkih i pravopisnih pravila te povijest hrvatskoga jezika,  a svako slovo i dijakritički znak trebaju biti pravilno i uredno oblikovani. Školsko natjecanje održano je 1.veljače 2024. u OŠ ''Josipdol'', a sudjelovali su sedmaši i osmaši svih triju škola.

Prolazak na županijsku razinu 20. ožujka ostvarili su Marija Badanjak, VII.b Oštarije (mentor Marina Gračanin), Iva Vidoš, VII.a Oštarije (mentor Marina Gračanin) i Josip Kovačević, 8.r Josipdol (mentor Maja Magdić).

Čestitke učenicima na marljivom radu i poznavanju materinskog jezika!

Priloženi dokumenti:
HJ.jpg (26.78 KB)