Škola je mjesto dječije sreće

Autor: Josip Anušić, 7. 9. 2010.

FOTOGRAFIJE OŠTARIJE prvi dan škole 6-9-2010

Svi veliki i mali mediji popratili su prvi dan ili početak školske godine. Mnogi su s nestrpljenjem i uzbuđeni očekivali ovaj dan i zvuk prvoga zvona. Među prvima su prvašići i njihovi roditelji, a kao učitelj moram priznati da su i nama ti trenuci čarobni. U svim našim školama nakon zvuka prvoga zvona odavala se počast domovini slušanjem himne, a zatim i prigodnim pozdravima i lijepim željama koja se izražavaju svim učenicima s njihovim roditeljima i učiteljima, ali opet s naglaskom na prvašiće. Škola je mjesto dječije sreće i svi se moramo potruditi na tom zadatku. Uspjeh nije samo petica, već i druge radom stečene ocjene, ali prije svega prijateljstva nova ili stara koja treba učvrstiti. Od sebe odagnajte bijes, nasilje i netrpeljivost. Neka vas i ove godine krase razumijevanje i briga za svog prijatelja i spremnost za priskočiti u pomoć.
Dragi naši učenici u ovoj novoj školskoj godini želimo vam upravo takve uspjehe. Neka škola bude mjesto vaše sreće.