Susret s književnikom

Autor: Anita Žanić Prebežić, 19. 5. 2009.

Osnovnu školu Josipdol i Područnu školu Oštarije posjetio je književnik Jadranko Bitenc. Jadranko Bitenc živi u Ivanić-Gradu i radi kao voditelj Centra za kulturu Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad. Studirao je književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje je diplomirao komparativnu književnost. Radio hje u osnovnim školama i gimnaziji gdje je predavao hrvatski jezik. Član je Društva hrvatskih književnika.

jadranko BitencDosad je objavio za odrasle roman "Statist" (1983), romane za djecu "Lana-godina mačke" (1987.)," Twist na bazenu" ( 1988/1989., drugo izdanje 2005./2007.), " Ljeto na koljenima" ( 1990.) i "Pyjama blues" ( 1996.), te roman za mlade " Osmijeh nepopravljivog optimista" ( 2005.)

Roman za mlade " Twist na bazenu" uvršten je u lektiru za učenike šestih razreda osnovnih škola. Književni susret bio je vrlo zanimljiv kako za učenike tako i za učitelje, a Jadranko Bitenc ostavio je traga na učenicima kao vrlo zanimljiva i osebujna književna ličnost te potaknuo učenike na čitanje i istraživanje njegovog književnog stvaralaštva.