A u nas ...

Obilježavanje Dana Područne škole Siniše i Zrinka Rendulića

Autor: Marina Gračanin, 17. 9. 2022.

U ponedjeljak, 19.rujna 2022. obilježavamo Dan Područne škole Siniše i Zrinka Rendulića.

Škola je nazvana njihovim imenima kao znak velike časti i poštovanja prema dvojici braće, Oštaraca iz Belaja, koji su svoj život dali domovini na raspolaganje i, nažalost, izgubili ga. Iako se to dogodilo prije učenicima davnih 31 godinu, upravo je važno znati što se dogodilo, zašto se dogodilo i zašto trebamo biti ponosni na ime svoje škole.

Na Dan škole, raspored, satnica, izgledat će ovako:

• satovi su skraćeni na 30 minuta
  • mali odmori traju 5, a veliki 10 minuta
  •  10:20 predsjednici razreda (2. – 8.razreda) odlaze školskim kombijem u pratnji učitelja na oštarsko groblje kako bi zajedno s uzvanicima odali počast poginuloj braći.
  •  11:00  kratki program ispred spomen-ploče (himna, govor, molitva, recitacija, polaganje cvijeća i svijeća)
  •  11:30 odlazak u vatrogasni dom na predavanje g. Halovanića
  • 12:15 /12:30 učenici odlaze kućama
  • druženje uzvanika u školi