> PRO TOUNJ
A kod nas...

Putujući STEM u PŠ Tounj

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 5. 5. 2023.

U četvrtak, 4. svibnja, PŠ Tounj posjetili su edukatori Udruge Profesor Baltazar i Mobilnog ZEZ Centra u sklopu projekta na koji smo se prijavili kao partneri- PUTUJUĆI STEM. Prijavu za našu školu poslala je učiteljica informatike Katarina Butković koja je i organizirala njihov dolazak i boravak u školi, uz dozvolu ravnateljice A.Božičević

Za sve učenike naše škole kao i za male vrtićarce održali su niz edukativnih radionica pod nazivima:
1.Struja
2.Evolucija:Kada je nastao čovjek
3.Kriptografija
4.Kristali – savršene tvari
5.Život u kapljici vode pod mikroskopom
Sve su radionice odrzane u šk.dvorani i to puna 4 školska sata jer su naši učenici pokazali izrazitu zainteresiranost radionicama i imali su puno pitanja za naše goste.
Naravno, najviše pozornosti je izazvala struja i Teslina plazma. 😉
Svakako moramo pohvaliti i edukatore koji su s obzirom koji razred je dolazio na radionicu prilagodili stručne termine njihovom uzrastu!
Svakako voljeli bi čim više ovakvih projekata u našoj skoli! 🤩
(Projekt „Putujući STEM“ provodi su uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske na temelju ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava projektu udruge u području izvaninsitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2022./2023. iz sredstava Državnoga proračuna za 2022. godinu.)
Fotografije: Katarina Butković