Europska komisija - anketa o radu na daljinu i pravu na isključenje nakon radnog vremena

Autor: Mirjana Grubišić, 11. 7. 2022.

Poštovani djelatnici,

trenutno se provodi anketa Europske komisije o radu kod kuće i pravu na isključenje nakon radnog vremena. Naravno da su ustanove za odgoj i obrazovanje specifične u svom načinu rada, no svi bi radnici trebali imati pravo na diskonekciju odnosno isključivanje nakon radnog vremena.
Anketi možete pristupiti preko poveznice

Anketom se prikupljaju mišljenja o :

• Radu na daljinu Telework (mogućnost rada s bilo kojeg mjesta)
  • Pravu na isključenje - Right to Disconnect (pravo radnika da se 'isključe' s posla kada nisu na dužnosti)

Studiju na zahtjev Europske komisije, Opće uprave za zapošljavanje, socijalna pitanja i uključivanje provode Visionary Analytics i Notus.

Studija će doprinijeti raspravi o mogućim odgovorima i mjerama za nove izazove za radnike i poslodavce. Ovo je jedinstvena prilika da podijelite svoje iskustvo, koje će izravno utjecati na donošenje politika i mjera pa će stoga biti vrlo vrijedno.

Dopis Sindikata hrvatskih učitelja:

Poštovani članovi Velikog vijeća,

Bilo bi dobro kada biste anketu proslijedili kolegama, a i ravnateljima, a koja se popunjava putem linka u nastavku (potrebno je 10ak minuta za popunjavanje).

Rezultati bi mogli biti korisni za zalaganje za nove mjere kao i orijentaciju poslodavcima.

Europska komisija provodi ovu Studiju kako bi spoznala na koji način nove radne navike potaknute pandemijom Covid-19 mogu utjecati na blagostanje i produktivnost radnika. Posebno ih zanimaju stavovi poslodavaca o:

• Radu na daljinu Telework (mogućnost rada s bilo kojeg mjesta)

Molimo Vas, stoga, popunite upitnik koji je dostupan na ovom linku:

(desno gore je odabir jezika).

Unaprijed hvala,

Ana Tuškan,

mag. iur., univ. spec. admin. publ.

Glavna tajnica

Sindikat hrvatskih učitelja