Odluka o raspisivanju redovitih izbora za člana školskog odbora

Autor: Mirjana Grubišić, 29. 8. 2022.

Poštovani,

u privitku se nalazi Odluka o raspisivanju redovitih izbora za člana školskog odbora čiji sadašnji mandat prestaje 4.10.2022. godine.
Odluka je objavljena po oglasnim pločama škole Josipdol, Oštarije i Tounj, dostavljena ovim putem svim članovima te objavljena i ovdje na web stranici škole.

Procedura se provodi sukladno Pravilniku o postupku izbora radničkog vijeća, s obzirom da u školi nije utemeljeno Radničko vijeće, a funkciju preuzima sindikalni povjerenik, stoga izbore započinjemo Odlukom o raspisivanju redovitih izbora.

Dakle, sindikalni povjerenik donosi odluku o raspisivanju redovitih izbora, prima prijedloge sindikata ili skupine radnika od 20 % za članove Izbornog odbora i temeljem tih prijedloga imenuje izborni odbor. Ako nema dovoljno prijedloga za izborni odbor (tj. ako je neparan broj, tada se treba postupiti po članku 5. stavak 3. i sindikalni povjerenik traži od sindikata koji je većinski da imenuje još kandidata). Na svom prvom sastanku izborni odbor imenuje predsjednika i donose odluku o provođenju izbora.

Šprance za prijedlog predstavnika i zamjenika člana izbornog odbora možete preuzeti u tajništvu škole.